Jdi na obsah Jdi na menu
 


S03E06: THE CLIMB

Popis epizody:

Sam a Fialka odpočívají od náročného pochodu. Sam vypráví o Zdi, hradu a mnohém. Zmíní se i o svém předešlém životě. Mladá maminka ho dokonce přiměje, aby ji zazpíval. Meera Reed se znovu pouští do potyčky s Oshou kvůli stahování králíků a dalším zbytečnostem. Bran je přinutí, aby toho nechali. A nakonec se usmíří. Jojen má další ze svých snů. Viděl Jona Sněha.

Přípravy na překonání Zdi se blíží ke konci. Ygritte daruje Jonovi menší dárek pro lepší výstup. Jon slibuje, že ji nikdy nezradí.
Joffrey, Cersei, Ilyn Payne… Takové jména dostává slaměný terč, na němž Arya Stark trénuje své lukostřelecké dovednosti. Při výcviku je však ona a její doprovod vyrušen nečekanou návštěvou. Melisandra hovoří s Thorosem o jeho prvotním poslání. Dovede ji k Bericu Dondarrionu. Mel je okouzlena, jak je možné, že mohl být šestkrát oživen? Thoros odříká svůj příběh.

Gendry dostává nabítku na výrobu hrotů šípů. Když v tom jej popadnou stráže kněžky. Arya ostře protestuje. I přesto je prodán za dva měšce napěchované zlatem. Když se Arya odváží přijít k čarodějnici, jak ji nazve, a snaží se zachránit svého přítele, dozví se podivné proroctví, které ji Melisandra vyčte z tváře. Gendry je odvezen čarodějnicí. Jon přelézá Zeď. Podívá se dolů a spatří tu hroznou hloubku. Uvolní se hrouda ledu a střelí jej do hlavy, ztrácí kontrolu a padá! Naštěstí se zachytí a může šplhat dál.

Theona probouzí budíček! Prosí svého věznitele o vodu. Bohužel, žádnou pro něj nemá… Věznitel s ním začne hrát jistou hru, ve které Theon prohraje a přichází o malíček. Robb má návštěvu. Vyslanci od Freyů mu přišli sdělit, že spojenectví může nadále fungovat, pokud přistoupí na jejich podmínky. Formální omluva, Harrenov a manželský slib mezi Lordem Edmurem a Roslin Frey. Po delší debatě se dohodnou a přijmou.
Lord Bolton hostí Brienne a Jeimeho. Oba by zajímalo, co s nimi plánuje do budoucnosti. Jeime může odjet do Králova přístaviště, ovšem bez Brienne. To se mu nelíbí.

Tywin přemlouvá Olennu pro vhodný sňatek pro sera Lorase. Cersei je přece dobrá partie a navíc matka krále! Podle ní je až moc stará.
Výstup je namáhavý a stojí všechny mnoho sil. Najednou se začne rozšiřovat obrovská trhlina. Ygritt a Jon padají! Jediné, co je zachraňuje od jistého pádu je provaz, ten se však rozhodli ostatní odříznout. Jon se naštěstí zachytí o stěnu hákem a zachrání i svou milovanou.
Sansa s Lorasem si povídají v zahradě. Cersei je sleduje. Společně s Tyrionem vymýšlí plán, jak dívce sdělit jejich plán na svatbu. Skřet jí připomíná pokus o jeho vraždu.

Tyrion přichází za Sansou, aby si s ní promluvil… Malíček prozrazuje, že Varysova informátorka posloužila účelům jistého zákazníka. Varys se brání, vše dělal pro Říši! Joffrey se svou milovanou kuší prohlíží své dílo. Prostitutka, o níž se Petyr zmiňoval, je prostřelena několika šípy.
Sansa se slzami v očích a s Shae po boku sleduje odplouvající loď. Bude si muset vzít Skřeta a naděje na záchranu už není.
Divocí dosáhli vrcholku Zdi. Ygritte poprvé v životě zahlédne svět z vrcholu.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 31030
Měsíc: 175
Den: 5